Rekrutacja
Rekrutacja zakoñczona.
Lista firm z OGRANICZONYM dostêpem do udzia³u w szkoleniach >>>>>>
DOKUMENTY REKRUTACYJNE:
Przedsiêbiorcy zainteresowani udzia³em w projekcie zobowi±zani s± dostarczyæ dokumentacjê rekrutacyjn±, stanowi±c± jednocze¶nie za³±czniki do umowy zawieranej pomiêdzy Projektodawc± a beneficjentem pomocy publicznej, obejmuj±c±:
REGULAMIN PROJEKTU
• Za³±cznik nr 1 Formularz zg³oszeniowy przedsiêbiorstwa
• Za³±cznik nr 2 Formularz zg³oszeniowy pracowników
• Za³±cznik nr 3 O¶wiadczenie okre¶laj±ce przynale¿no¶æ do danej kategorii przedsiêbiorstwa
• Za³±cznik nr 4 Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu siê o pomoc de minimis
- Ankieta potrzeb szkoleniowych- prosimy o z³o¿enie wraz z dokumentami rekrutacyjnymi
• Kopia statutu lub innego dokumentu (np. wpis do odpowiedniego rejestru lub ewidencji) potwierdzaj±cego rodzaj dzia³alno¶ci prowadzonej przez przedsiêbiorcê
• Aktualny wyci±g z Krajowego Rejestru S±dowego, innego w³a¶ciwego rejestru lub inny dokument potwierdzaj±cy osobowo¶æ prawn± wraz z danymi osoby upowa¿nionej do podejmowania decyzji wi±¿±cych w imieniu przedsiêbiorcy z okresu nie d³u¿szego ni¿ 3 miesi±ce przed dniem z³o¿enia kompletu wymaganych dokumentów, (wyci±g elektroniczny potwierdzony za zgodno¶æ z orygina³em)
• Kopie za¶wiadczeñ o pomocy de minimis jakie Beneficjent pomocy otrzyma³ w ci±gu 3 ostatnich lat tj. jakie otrzyma³ w roku, w którym ubiega siê o pomoc oraz w ci±gu 2 poprzedzaj±cych go lat (je¶li dotyczy)
• Sprawozdania finansowe za 3 ostatnie zamkniête lata obrachunkowe w przypadku przedsiêbiorstw zobowi±zanych do sporz±dzania sprawozdañ finansowych rocznych zgodnie z zapisami art. 2 Ustawy o rachunkowo¶ci z dnia 29 wrze¶nia 1994 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2009r. Nr 152, poz. 1223 (je¶li dotyczy)
Uwaga: zakaz dokonywania jakichkolwiek korekt/ usuwania tre¶ci wprowadzonej w dokumencie. Wszystkie zmodyfikowane zg³oszenia/ za³aczniki niezgodnie z wersj± pierwotn± zostan± odrzucone na etapie rekrutacji.
ZASADY REKRUTACJI
W szkoleniach mog± uczestniczyæ mikroprzedsiêbiorstwa z terenu województwa lubelskiego (ich pracownicy i kadra zarz±dzaj±ca) oraz osoby samozatrudnione (prowadz±ce jednoosobow± dzia³alno¶æ gospodarcz±):
(Mikroprzedsiêbiorstwo: przedsiêbiorstwo, które w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudnia³o ¶redniorocznie mniej ni¿ 10 pracowników oraz osi±gnê³o roczny obrót netto ze sprzeda¿y towarów, wyrobów i us³ug oraz operacji finansowych nieprzekraczaj±cy równowarto¶ci w z³otych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporz±dzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczy³y równowarto¶ci w z³otych 2 milionów euro.)
-DODATKOWYM ATUATEM BÊDZIE: przedsiêbiorstwa niekorzystaj±ce ze wsparcia w zakresie projektów szkoleniowych w ramach konkursów og³oszonych dla Poddz.8.1.1 lub 8.1.2 PO KL w latach 2007-2011 przez Urz±d Marsza³kowski Woj. Lubelskiego
Pracownicy w/w przedsiêbiorstw (w przypadku os.fizycznych pracuj± lub zamieszkuj± na obszarze woj.lubelskiego w rozumieniu przepisów KC,w przypadku innych podmiotów posiadaj± jednostkê organizacyjn± na obszarze woj.lubelskiego:
Pracownik: oznacza pracownika w rozumieniu obowi±zuj±cego Rozporz±dzenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Kapita³ Ludzki, którym mo¿e byæ:
a) pracownik w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.–Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z pó¼n. zm.). Zgodnie z Kodeksem pracy pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracê, powo³ania, wyboru, mianowania lub spó³dzielczej umowy o pracê.
b) w³a¶ciciel pe³ni±cy funkcje kierownicze,
c) wspólnik, w tym partner prowadz±cy regularn± dzia³alno¶æ w przedsiêbiorstwie i czerpi±cy z niego korzy¶ci finansowe.
- pomoc udzielana w projekcie przedsiêbiorcom stanowi pomoc de minimis w zwi±zku z tym, zostan± wszystkim przekazane za¶wiadczenia o otrzymanej pomocy de minimis; przedsiêbiorstwa musz± posiadaæ nieprzekroczony limit pomocy de minimis: (Pomoc de minimis nie mo¿e zostaæ udzielona podmiotowi, który w bie¿±cym roku kalendarzowym oraz w dwóch poprzedzaj±cych go latach kalendarzowych otrzyma³ pomoc de minimis z ro¿nych ¼róde³ i w ro¿nych formach, której warto¶æ brutto ³±cznie z pomoc±, o któr± siê ubiega przekracza równowarto¶æ w z³otych kwoty 200 000 euro, a w przypadku wsparcia dzia³alno¶ci w sektorze transportu drogowego – równowarto¶æ w z³otych kwoty 100 000 euro, obliczonych wed³ug ¶redniego kursu og³aszanego przez Narodowy Bank Polski, obowi±zuj±cego w dniu udzielenia pomocy);
-nie pozostaje w trudnej sytuacji ekonomicznej zgodnie z Rozporz±dzeniem Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis: przedsiêbiorstwo, które jest w trudnej sytuacji ekonomicznej, a wiêc:
• w przypadku spó³ki akcyjnej, z o. o. oraz komandytowo-akcyjnej, wysoko¶æ niepokrytych strat przewy¿sza 50% kapita³u zarejestrowanego(zak³adowego, zapasowego, rezerwowego oraz kapita³u z aktualizacji wyceny), w tym wysoko¶æ straty w ci±gu ostatnich 12 miesiêcy przewy¿sza wysoko¶ci tego kapita³u,
• w przypadku spó³ki jawnej, komandytowej, partnerskiej oraz cywilnej, wysoko¶æ niepokrytych strat przewy¿sza 50% wysoko¶ci jej kapita³u wed³ug ksi±g spó³ki, w tym wysoko¶æ straty w ci±gu ostatnich 12 miesiêcy przewy¿sza wysoko¶ci tego kapita³u,
• spe³nia kryteria kwalifikuj±ce go do objêcia postêpowaniem upad³o¶ciowym.
• spe³nia kryteria kwalifikuj±ce go do objêcia postêpowaniem naprawczym
- Z mo¿liwo¶ci uzyskania wsparcia w ramach pomocy de minimis wy³±czone s± podmioty, które prowadz± dzia³alno¶æ w :
a. sektorach rybo³ówstwa i akwakultury (produkcja, przetwarzanie, wprowadzanie do obrotu),
b. zakresie produkcji podstawowej produktów wymienionych w Za³±czniku I TWE,
c. zakresie przetwarzania i wprowadzania do obrotu produktów wymienionych w Za³±czniku I TWE (je¿eli wielko¶æ pomocy jest uzale¿niona od ceny lub ilo¶ci produktów zakupionych od pierwotnych producentów lub wprowadzanych na rynek),
d. sektorze wêglowym.
- osoby zg³oszone w swoich obowi±zkach pos³uguj± siê zagadnieniami z zarz±dzania projektami, rachunkowo¶ci± w zarz±dzaniu projektami, pracuj± w ¶rodowisku projektowym,
Pozosta³e zasady zosta³y zawarte w regulaminie projektu oraz wyja¶nione w za³aczniku pt." Ogólne informacje dotycz±ce pomocy de minimis"
FIRMY NIE POSIADAJ¡CE W DOKUMENCIE REJESTROWYM ZAPISANEGO ODDZIA£U/ FILII ITP:
„W opinii IZ PO KL firma posiadaj±ca siedzibê poza województwem, na terenie którego udzielanie jest wsparcie, która udokumentuje jednak posiadanie na terenie województwa lubelskiego jednostki organizacyjnej na podstawie zg³oszenia aktualizacyjnego miejsca prowadzenia dzia³alno¶ci gospodarczej na formularzu NIP2 (z³o¿onego do i rozpoznanego przez w³a¶ciwego naczelnika urzêdu skarbowego) spe³nia warunek kwalifikowalno¶ci do projektu w zakresie posiadania jednostki organizacyjnej na terenie województwa.
Nale¿y bowiem podkre¶liæ, ¿e zg³oszenie aktualizacyjne miejsca prowadzenia dzia³alno¶ci gospodarczej jest aktualnym dokumentem o charakterze urzêdowym mog±cym stanowiæ podstawê uznania, ¿e dany podmiot posiada jednostkê organizacyjn± na terenie okre¶lonego województwa.”
1) Identyfikatory i nazwy jednostek podzia³u terytorialnego kraju (gmin)
2) Ogólne informacje dotycz±ce pomocy de minimis
Definicja przedsiêbiorcy:
Pojêcie przedsiêbiorcy jest interpretowane w orzecznictwie s±dów europejskich
bardzo szeroko - a zatem za przedsiêbiorcê w ¶wietle orzecznictwa mo¿e zostaæ uznany równie¿ podmiot, który nie dzia³a dla osi±gniêcia zysku. Za dzia³alno¶æ gospodarcz± uznaje siê oferowanie dóbr i us³ug na danym rynku. Przedsiêbiorc± mo¿e byæ zarówno osoba fizyczna prowadz±ca dzia³alno¶æ gospodarcz±, spó³ka prawa handlowego, spó³ka cywilna, przedsiêbiorstwo pañstwowe ale równie¿ stowarzyszenie, fundacja, czy nawet organ administracji publicznej która prowadzi dzia³alno¶æ gospodarcz±.
Istot± uznania danego podmiotu za przedsiêbiorcê jest prowadzenie przez niego dzia³alno¶ci polegaj±cej na sprzeda¿y dóbr i us³ug.
Dla wskazania beneficjenta pomocy publicznej podstawowe znaczenie ma zatem fakt rzeczywistego prowadzenia dzia³alno¶ci gospodarczej, nie za¶ forma prawna lub te¿ pozostawanie w ewidencji podmiotów gospodarczych.