Program szkolenia
I. Obowi±zkowe kontrole okresowe
1. Wprowadzenie do tematu oraz warunki prawne prawid³owego u¿ytkowania obiektów budowlanych.
2. Terminy i zakresy obowi±zkowych okresowych kontroli stanu technicznego obiektów budowlanych.
3. Kto mo¿e i jakie powinien mieæ uprawnienia, aby móg³ przeprowadzaæ kontrole okresowe obiektów budowlanych - czy ich elementów.
4. Obowi±zki w³a¶cicieli, zarz±dców i administratorów dotycz±ce zarz±dzania obiektami
5. Standardy i procedury przegl±dów i obowi±zkowych kontroli okresowych obiektów budowlanych w tym ich poszczególnych elementów i instalacji.
6. Omówienie wzorów obowi±zkowych i nieobowi±zkowych protokó³ów kontrolnych z okresowych kontroli oraz przegl±dów i badañ - m.in.: ,,pó³rocznych”, ,,rocznych”, ,, piêcioletnich”, instalacji gazowych, elektrycznych, piorunochronnych, przewodów dymowych i wentylacyjnych oraz pozosta³ych elementów obiektu
7. Uprawnienia kontrolne organów Nadzoru Budowlanego np. PINB – zasady kontroli i nak³adanie ewentualnych kar.
II. Ksi±¿ka obiektu budowlanego ( KOB)
1. Wstêp – podstawy prawne prowadzenia KOB
2. Wymagania i zasady prowadzenia ("krok po kroku”)
3. Dokumentacja obiektu budowlanego
4. Zmiana sposobu u¿ytkowania – obowi±zkowe procedury postêpowania
5. Najczêstsze b³êdy przy prowadzeniu KOB i ich konsekwencje
III. Panel dyskusyjny – odpowiedzi na pytania i konsultacje.
Wszelkie prawa autorskie do powy¿szego opracowania s± zastrze¿one na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy u¿yciu zastosowanych lub zbli¿onych znaczeniowo sformu³owañ jest zabronione bez pisemnej zgody autora.
Adresaci szkolenia
- zarz±dcy nieruchomo¶ci - budynków (spó³dzielczych, komunalnych, us³ugowych i przemys³owych oraz szkó³, przedszkoli itp. obiektów) oraz ich administratorzy
- s³u¿by eksploatacyjne, maj±ce obowi±zek utrzymania w³a¶ciwego stanu technicznego budynków i innych obiektów budowlanych.
Cel szkolenia
G³ównym celem szkolenia jest nabycie b±d¼ podwy¿szenie wiedzy w zakresie przepisów dotycz±cych obowi±zkowych kontroli obiektów budowlanych i zasad prawid³owego prowadzenia "Ksi±¿ek obiektu budowlanego". Poznanie trudnych zagadnieñ zarz±dzania oraz procedur stosowanych w kontraktach w zrozumia³ym i przystêpnym przekazie. Zapoznanie siê z zakresem odpowiedzialno¶ci uczestników procesu inwestycyjnego, ich zadaniami i rol± oraz mo¿liwymi do wyst±pienia ryzyka. Nabycie umiejêtno¶ci w zakresie prowadzenia ksi±¿ki obiektu budowlanego.
Nabyta wiedza oraz umiejêtno¶ci pozwol± nale¿ycie wykonywaæ obowi±zkowe przegl±dy techniczne budynków, oraz przygotuj± do profesjonalnego dokumentowania przeprowadzonych przegl±dów.
Metodyka szkolenia
• metoda warsztatowa;
• omawianie przypadków (case study);
• praca z wybranymi aktami prawnymi;
• konsultacje dla uczestników szkolenia.
Organizacja szkolenia
Zg³oszenie jest umow± uczestnictwa w szkoleniu zawart± pomiêdzy Organizatorem a firm±/uczestnikami zg³oszonymi. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przes³anie do organizatora zg³oszenia. Odwo³anie zg³oszenia musi byæ dokonane w formie pisemnej lub telefonicznej. Niedokonanie wp³aty nie jest jednoznaczne z rezygnacj± ze szkolenia. W przypadku wycofania zg³oszenia w terminie do 8 dni przed szkoleniem, zwracamy ca³± wp³atê; w przypadku rezygnacji w terminie pó¼niejszym ni¿ 8 dni lub niestawienie siê na szkoleniu- uczestnik zostanie obci±¿ony kosztem 100% warto¶ci zamówienia. W przypadku odwo³ania szkolenia zwracamy wp³acon± op³atê. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany prowadz±cych/ trenerów oraz miejsca szkolenia z przyczyn niezale¿nych od organizatora.
PLAN SZKOLENIA:
1 dzieñ szkolenia:
godz. 10.00 - 11.30 /Rozpoczêcie, zajêcia 2 godz./
godz. 11.30 - 11.45 /przerwa na kawê/
godz. 11.45 - 13.15 /c.d. zajêæ 2 godz./
godz. 13.15 - 14.00 /lunch/
godz. 14.00 - 15.30 /c.d. zajêæ 2 godz./
2 dzieñ szkolenia:
godz. 9.00 - 10.30 /c.d zajêæ 2 godz./
godz. 10.30 - 10.45 /przerwa na kawê/
godz. 10.45 - 12.15 /c.d. zajêæ 2 godz./
godz. 12.15 - 13.15 /lunch/
godz. 13.15 - 15.30 /c.d. zajêæ 3 godz./